nerwica

 • niedziela, 29 marca 2015
  • Akty przemocy a nerwica?!

   Nerwica szeroko pojęta to stan w którym po prostu nasze nerwy są pod takim dużym napięciem od tak dużego czasu, że nie dajemy rady poradzić sobie, z naszymi emocjami. Wtedy nie myślimy racjonalnie. Rzecz jasna jest to całkowite przeciwieństwo opanowania. Co za tym idzie nie myślimy o tym co mówimy. Nasze życie staje się coraz to gorsze, aż do momentu w którym po prostu z tego nie wyjdziemy. No dobra, ale jak się ma nerwica do aktów przemocy w rodzinie, wśród bliskich, znajomych, czy nawet nieznajomych takich jak – sprzedawczyni w sklepie.

    

   Akt przemocy

    

   Po pierwsze akt przemocy możemy pojmować na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest pojmowanie tego jako p prostu chamskich odzywek. Rzecz jasna to prowadzi do tony nieszczęść, przez co nasze życie staje się jeszcze to gorsze. No, ale co zrobisz? Nic nie zrobisz?! No właśnie w tym sęk. Otóż w XXI wieku akty przemocy zdarzają się bardzo często. Akt przemocy może być cielesny jak i psychiczny. Akt psychiczny jednak częściej o dużo bardziej uderza w emocje drugiej osoby niż ten pierwszy. I to właśnie tego czynu najczęściej pod względem statystycznym dopuszczają się osoby, które popadły w nerwowość oraz inne choroby psychiczne związane z naszym napięciem codziennym.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:30
  • Jak nie dać się nerwicy?

   Stresujący szef? Kłótnie w rodzinie? Co najgorsze jeszcze nikt nas nie lubi? Jesteśmy w nowym środowisku? No i jak tutaj nie popaść w nerwicę? Postaramy się na te pytania dziś odpowiedzieć !

    

   Po pierwsze znajdź relaks.

    

   Relaks to sztuka wywodząca się z samego człowieczeństwa, każdy go potrzebuje, mniej czy więcej, w lepszym bądź gorszym stopniu. No dobra, ale czy może on nas wyciągnąć z tego typu dolegliwości? Oczywiście, że tak ! To on nadaje naszemu życiu trochę kolorów, co jak wiemy podczas choroby psychicznej jest nad miarę ważne. Właśnie te ważne rzeczy pozwalają nam na kreowanie pięknych pomysłów, a nie spychanie siebie w jakąś czarną otchłań, która będzie pożerać nasze świetne jak dotąd życie.

    

   Pokora

    

   Zawsze trzeba się nauczyć pokory po zwycięstwie. Jeśli się tego nie nauczymy to najprawdopodobniej po każdym sukcesie jaki w życiu osiągniemy przyjdzie taki, czas, że po prostu upadniemy. Zaś upadanie ileś tam razy jest tak stresujące i nerwo- twórcze, że nawet największe zwycięstwa, potrafi zakryć jeden błąd. Tak więc właśnie jest, że w choroby psychiczne, skrajności i gdy już jesteśmy nad tzw. przepaścią – wszystko to powodowane jest przez nas i przez to jak nas wychowano. Warto się tak zamęczać, czy lepiej się poprawić? Ja wybieram poprawienie się, chociaż takich problemów nie mam.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:28