choroby

 • niedziela, 29 marca 2015
  • Jak nie popaść w alkoholizm?

   Alkoholizm jest to choroba, która towarzyszyła nam od dawien dawna. Już popadali na nią najmłodsi ludzie na świecie. Działo się tak, że stała ona się najbardziej rozpowszechnioną używką na świecie.

   Nie bez powodu nazywają ją teraz tak zwanym napojem bogów. Dla przykładu Wikingowie mieszali z nią różnorodne używki dzięki czemu byli bardziej porywczy, atakowali z większą siłą i stawali się powoli psychopatami z niesamowitą siłą. Tak właśnie dzieje się gdy się z czymś przesadzi. Dziwić się dlaczego zatem wikingowie bez wiedzy o broni i szykach bojowych zdobyli Paryż i Londyn? Oczywiście, że była to zasługa tego. Nic dziwnego także, że to Wikingowie mieli bogów, bóstwa, które ograniczały swoje poglądy do ataków na niewiernych, grabienia, mordowania. Dla nich najlepszą śmiercią była śmierć w boju i każdy wręcz miał nie pohamowaną chęć tam zginąć. Nie tak jak w XXI wieku. Niestety przez lata alkoholizm się zmieniał. Zmieniał się także świat. Przyszły z czasem mocniejsze trunki. Alkohol wraz z II wojną światową promował się na całym świecie bardzo szybko. Każdy pił, aby tzw. zapomnieć. Rzecz jasna i oczywista, że nikt nie zapominał tylko pogrążał się w jeszcze większym smutku i uczuciu samotności. Tak też zaczęła tworzyć się współczesna patologia w rodzinie.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jak nie popaść w alkoholizm?”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:32
  • Nie warto rezygnować z marzeń.

    Gdybyśmy kiedyś Królowi Anglii Henrykowi, powiedzieli, żeby przestał żyć pełnią życia, bo w pewnym momencie będzie ryzyko, że popadnie w depresję to on wtedy by się z nas śmiał. Silni mężczyźni byli w tych czasach, a depresja to choroba psychiczna, która wtedy nie istniała. Otóż to właśnie otaczanie siebie naturą, a nie jakimiś elektronicznymi urządzeniami pomaga nam na zwalczanie depresji, które główne powody dzisiaj tutaj omówimy. No dobra, ale koniec tego dobrego i trzeba wziąć się za robotę w końcu.

    

   Po pierwsze nigdy nie rezygnuj z marzeń, a nawet gdy Ci się to dzieje to nigdy nie pozwól, aby działo się to przez dłuższy czas. Otóż właśnie rezygnacja z wszelkich marzeń jest największym gwoździem do trumny. Nigdy nie warto także, aby ponosiła nas nutka fantazji. Ale mimo wszystko zawsze trzeba być marzycielami nawet podczas depresji. Kolejną sprawą jest fakt, że w obecnym wieku najlepiej nie popadać w różnorodne skrajności i uzależnienia. Nerwica to też ciężka przypadłość, którą omówimy za chwilę. No dobra, podobał się wpis? Daj lajka, czy tam skomentuj go to będzie znacznie więcej. Hehe.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nie warto rezygnować z marzeń.”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:31
  • Nerwica, czyli najczęstsze powody

   Jak myślicie kto się bardziej denerwował? Obecny człowiek, którzy żyje w tym świecie ma dostatek, może nawet nie pracować, a i tak będzie miał żywność zapewnioną, dach nad głową i masę innych rzeczy. Czy też mniej będzie denerwował się Rzymianin, który żyje na skraju państwa, w każdym momencie może zaatakować go wróg znad rzeki i dobrze wie, że zabije wtedy i jego rodzinę i jego dzieci? Kto tak naprawdę będzie się czuł gorzej? Kto będzie w większych nerwach?

    

   Człowiek współczesny. Tak, na potęgę posejdona... Otóż człowiek ma coraz więcej i coraz więcej stresu nad głową. Może i poprawiła nam się diametralnie średnia długość życia, ale przecież nasze mózgi dostają tak po upie za przeproszeniem, że nie jesteśmy w stanie się nie jednokrotnie z takowego dołka podnieść. Wystarczy najczęściej, że mamy złego szefa, który ciągle wywiera na nas presję czasu, ponieważ taką zmianą wywiera na nim prezes, a na prezesie najczęściej właściciel firmy, który chce widzieć znaczne postępy okazuje się zatem, że takowa nerwica dosięga i statystycznego „robola”. Rzecz jasna robol to nie poprawnie politycznie stwierdzenie, ale nie oszukujmy się. Kto zarabia mniej, ten zarabia mniej. No taka jest ta prawda.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:31
  • Zrób coś szybciej

   W XXI wieku każdy oczekuje od nas bardzo szybkiego działania. Każdy chce, abyśmy coś wykonywali o dużo szybciej od czegoś innego. Otóż tak właśnie wygląda nasze życie. Świat kręci się w zawrotnym tempie, a w nim kręcimy się także My. Tak tak, dobrze usłyszeliście. Gdyby na przykład w Afryce, ludzie pracowali aktualnie słabo, to najprawdopodobniej wszyscy umarli by z głodu. Jest to spowodowane tym, że Afryka jest w bardzo złym stanie finansowym i oszczędza się na wszystkim,a przede wszystkim na pracowniku. Tak to niestety właśnie jest. No, ale co nam pozostaje? Robić coś wolniej, słuchać się innych, czy też jest jakaś droga wyjścia?

    

   Po pierwsze odpoczynek

    

   Odpoczynek to sztuka zapomniana w naszym wieku. Dlatego też ludzie często popadają w skrajne uzależnienia psychiczne takie jak alkoholizm, depresja, czy też nerwica. Te wszystkie rzeczy dzieją się w tak szybkim stanie, że tak naprawdę nie mamy czasu na odpoczynek Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich badaczy wynikło, że tak naprawdę na jednego pracownika przypada najwięcej pracy, od zawsze kiedy to było możliwe. Tym samym nerwy już nam powoli nie wytrzymują. Trzeba być naprawdę świetnym biznesmenem w zarządzaniu własnym czasem, żeby z wiekiem dojść do stopnia odpoczynku, opanowanego.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:29
  • Przestań uświadamiać sobie błędne tezy

   Błędne tezy i hipotezy istniały już od zalania dziejów. Pamiętam jeszcze gdy to mój dziadek myślał zupełnie inaczej niż być powinno. Jak człowiek do takowych oczywistych błędów doprowadza? Istnieje bardzo dużo tez.

   Tezy te nie nadają się do wielokrotnego użytku. Tak naprawdę każdy człowiek współczesny myli się na pewno ponad dwadzieścia razy dziennie. Są także takie osoby jak politycy, którzy ciągle, na okrągło... W naszym mózgu przez błędne tezy bardzo często powstaje duże zamieszanie. Jak możemy się domyślić zamieszanie te powoduje istny huragan. Nagle okazuje się, że to co uznawaliśmy za słuszne staje się nieprawdą. Podobnie sytuacja wygląda też w przypadku chorób psychicznych, na które coraz to częściej zapadamy.

   Tak się właśnie składa, że to przez takowe rzeczy tak naprawdę nie mamy szans podnieść się z zera. Potrzeba naprawdę silnych nerwów uzbrojonych w wiele narzędzi, aby nie zwariować. Zwariowanie natomiast prowadzi do chorób psychicznych takich jak na przykład depresja, czy też nerwica. Mamy także dużą grupę innych chorób, ale o tym być może napiszę za niedługo. Jak na razie kończymy.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:28