Wpisy

 • niedziela, 29 marca 2015
  • Zrób coś szybciej

   W XXI wieku każdy oczekuje od nas bardzo szybkiego działania. Każdy chce, abyśmy coś wykonywali o dużo szybciej od czegoś innego. Otóż tak właśnie wygląda nasze życie. Świat kręci się w zawrotnym tempie, a w nim kręcimy się także My. Tak tak, dobrze usłyszeliście. Gdyby na przykład w Afryce, ludzie pracowali aktualnie słabo, to najprawdopodobniej wszyscy umarli by z głodu. Jest to spowodowane tym, że Afryka jest w bardzo złym stanie finansowym i oszczędza się na wszystkim,a przede wszystkim na pracowniku. Tak to niestety właśnie jest. No, ale co nam pozostaje? Robić coś wolniej, słuchać się innych, czy też jest jakaś droga wyjścia?

    

   Po pierwsze odpoczynek

    

   Odpoczynek to sztuka zapomniana w naszym wieku. Dlatego też ludzie często popadają w skrajne uzależnienia psychiczne takie jak alkoholizm, depresja, czy też nerwica. Te wszystkie rzeczy dzieją się w tak szybkim stanie, że tak naprawdę nie mamy czasu na odpoczynek Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich badaczy wynikło, że tak naprawdę na jednego pracownika przypada najwięcej pracy, od zawsze kiedy to było możliwe. Tym samym nerwy już nam powoli nie wytrzymują. Trzeba być naprawdę świetnym biznesmenem w zarządzaniu własnym czasem, żeby z wiekiem dojść do stopnia odpoczynku, opanowanego.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:29
  • Jak nie dać się nerwicy?

   Stresujący szef? Kłótnie w rodzinie? Co najgorsze jeszcze nikt nas nie lubi? Jesteśmy w nowym środowisku? No i jak tutaj nie popaść w nerwicę? Postaramy się na te pytania dziś odpowiedzieć !

    

   Po pierwsze znajdź relaks.

    

   Relaks to sztuka wywodząca się z samego człowieczeństwa, każdy go potrzebuje, mniej czy więcej, w lepszym bądź gorszym stopniu. No dobra, ale czy może on nas wyciągnąć z tego typu dolegliwości? Oczywiście, że tak ! To on nadaje naszemu życiu trochę kolorów, co jak wiemy podczas choroby psychicznej jest nad miarę ważne. Właśnie te ważne rzeczy pozwalają nam na kreowanie pięknych pomysłów, a nie spychanie siebie w jakąś czarną otchłań, która będzie pożerać nasze świetne jak dotąd życie.

    

   Pokora

    

   Zawsze trzeba się nauczyć pokory po zwycięstwie. Jeśli się tego nie nauczymy to najprawdopodobniej po każdym sukcesie jaki w życiu osiągniemy przyjdzie taki, czas, że po prostu upadniemy. Zaś upadanie ileś tam razy jest tak stresujące i nerwo- twórcze, że nawet największe zwycięstwa, potrafi zakryć jeden błąd. Tak więc właśnie jest, że w choroby psychiczne, skrajności i gdy już jesteśmy nad tzw. przepaścią – wszystko to powodowane jest przez nas i przez to jak nas wychowano. Warto się tak zamęczać, czy lepiej się poprawić? Ja wybieram poprawienie się, chociaż takich problemów nie mam.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:28
  • Przestań uświadamiać sobie błędne tezy

   Błędne tezy i hipotezy istniały już od zalania dziejów. Pamiętam jeszcze gdy to mój dziadek myślał zupełnie inaczej niż być powinno. Jak człowiek do takowych oczywistych błędów doprowadza? Istnieje bardzo dużo tez.

   Tezy te nie nadają się do wielokrotnego użytku. Tak naprawdę każdy człowiek współczesny myli się na pewno ponad dwadzieścia razy dziennie. Są także takie osoby jak politycy, którzy ciągle, na okrągło... W naszym mózgu przez błędne tezy bardzo często powstaje duże zamieszanie. Jak możemy się domyślić zamieszanie te powoduje istny huragan. Nagle okazuje się, że to co uznawaliśmy za słuszne staje się nieprawdą. Podobnie sytuacja wygląda też w przypadku chorób psychicznych, na które coraz to częściej zapadamy.

   Tak się właśnie składa, że to przez takowe rzeczy tak naprawdę nie mamy szans podnieść się z zera. Potrzeba naprawdę silnych nerwów uzbrojonych w wiele narzędzi, aby nie zwariować. Zwariowanie natomiast prowadzi do chorób psychicznych takich jak na przykład depresja, czy też nerwica. Mamy także dużą grupę innych chorób, ale o tym być może napiszę za niedługo. Jak na razie kończymy.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:28
  • Oszczędzaj się

   Sen w XXI wieku może okazać się lekarstwem a wszystko. Powiedz mi drogi Czytelniku, czy gdybyś spał odpowiednio, czyli w granicach ośmiu godzin dziennie, to nie byłbyś spokojniejszy? No pewnie, że tak! To właśnie ten spokój nieraz ludzi ratuje od wszelakich opresji .Nawet nie zdajecie sobie sprawę z tego, jak psujecie swoje narządy gdy takowych rzeczy się czynicie. Nikt tak naprawdę nie przetrwa bez snu. Jest to czysta fikcja, no chyba, że w Niebie, ale akurat o tym My nie będziemy decydować. No dobra, ale jak już podaliśmy co nam może dać sen, to jak go tak naprawdę pilnować. Każdy przecież wie, że nie jest tak łatwo i tutaj warto by zastosować regułkę, że się wymądrzam. No dobra, wiadomo trudno jest, ale warto tak.

    

   Dbać o siebie. No właśnie. Pilnować, aby wszystkie rzeczy były wykonane na czas bez żadnych wymówek, czy też niedomówień. Wszystko to musi być w stu procentach dopracowane, aby można było tworzyć wiele rzeczy. Jak wiemy tworzenie wielu rzeczy, bardzo nas interesujących także potrafi poprzez pozytywne emocje wyciągać nas z wielu chorób, dlatego też nie ma co narzekać na świat i zapraszamy do roboty nad sobą! Bo pierwszą linią ratunku zawsze będziemy My nasze poglądy i strefa różnych innych rzeczy niekoniecznie fajnych dla nas.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:27
  • Dlaczego nie warto popaść w alkoholizm?

   Tytuł jest nieco filozoficzny, bo osoba, która w to zapada najczęściej nie będzie miała na to wpływu i nie będzie wiedziała, czy nie będzie chciała sobie zdawać sprawę z tego, że nagle alkoholizm staje się jej największym wrogiem życiowym.

   Jak wiemy to właśnie My decydujemy o tym, czy w ogóle alkohol tknąć. Opłaca się? No pewnie, że nie! Tak otóż to nie opłaca się tknąć alkoholu. Jest to spowodowane milionami powodów. Po pierwsze gdy pijesz – tracisz czas, gdy trzeźwiejesz – tracisz czas, gdy jesteś pijany – tracisz czas. Jak widzisz drogi użytkowniku internetu jakże wspaniałego, nie da się tak naprawdę nie popaść, gdy się nie pije. W tej całej rzeczy to My i nasze pokusy jakże złe są tutaj najgorsze. To My właśnie musimy zapewnić sobie to, aby nie zapaść w takową chorobę. Jak wiemy choroba psychiczna, a szczególnie alkoholizm powoduje w rodzinie same nieszczęścia. Czasami warto nie myśleć tylko o sobie, ale też o innych. To właśnie inni najczęściej w wielu wielorakich i różnego stopnia pospolitości przypadkach, potrafią i chcą, albo chociaż próbują za wszelką cenę nam pomóc, nawet jeśli będzie to okupione naszą bardzo, ale to bardzo ciężką pracą. Tak, właśnie tak jest!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:25

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny