Wpisy

 • niedziela, 29 marca 2015
  • Jak nie popaść w alkoholizm?

   Alkoholizm jest to choroba, która towarzyszyła nam od dawien dawna. Już popadali na nią najmłodsi ludzie na świecie. Działo się tak, że stała ona się najbardziej rozpowszechnioną używką na świecie.

   Nie bez powodu nazywają ją teraz tak zwanym napojem bogów. Dla przykładu Wikingowie mieszali z nią różnorodne używki dzięki czemu byli bardziej porywczy, atakowali z większą siłą i stawali się powoli psychopatami z niesamowitą siłą. Tak właśnie dzieje się gdy się z czymś przesadzi. Dziwić się dlaczego zatem wikingowie bez wiedzy o broni i szykach bojowych zdobyli Paryż i Londyn? Oczywiście, że była to zasługa tego. Nic dziwnego także, że to Wikingowie mieli bogów, bóstwa, które ograniczały swoje poglądy do ataków na niewiernych, grabienia, mordowania. Dla nich najlepszą śmiercią była śmierć w boju i każdy wręcz miał nie pohamowaną chęć tam zginąć. Nie tak jak w XXI wieku. Niestety przez lata alkoholizm się zmieniał. Zmieniał się także świat. Przyszły z czasem mocniejsze trunki. Alkohol wraz z II wojną światową promował się na całym świecie bardzo szybko. Każdy pił, aby tzw. zapomnieć. Rzecz jasna i oczywista, że nikt nie zapominał tylko pogrążał się w jeszcze większym smutku i uczuciu samotności. Tak też zaczęła tworzyć się współczesna patologia w rodzinie.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jak nie popaść w alkoholizm?”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:32
  • Nie warto rezygnować z marzeń.

    Gdybyśmy kiedyś Królowi Anglii Henrykowi, powiedzieli, żeby przestał żyć pełnią życia, bo w pewnym momencie będzie ryzyko, że popadnie w depresję to on wtedy by się z nas śmiał. Silni mężczyźni byli w tych czasach, a depresja to choroba psychiczna, która wtedy nie istniała. Otóż to właśnie otaczanie siebie naturą, a nie jakimiś elektronicznymi urządzeniami pomaga nam na zwalczanie depresji, które główne powody dzisiaj tutaj omówimy. No dobra, ale koniec tego dobrego i trzeba wziąć się za robotę w końcu.

    

   Po pierwsze nigdy nie rezygnuj z marzeń, a nawet gdy Ci się to dzieje to nigdy nie pozwól, aby działo się to przez dłuższy czas. Otóż właśnie rezygnacja z wszelkich marzeń jest największym gwoździem do trumny. Nigdy nie warto także, aby ponosiła nas nutka fantazji. Ale mimo wszystko zawsze trzeba być marzycielami nawet podczas depresji. Kolejną sprawą jest fakt, że w obecnym wieku najlepiej nie popadać w różnorodne skrajności i uzależnienia. Nerwica to też ciężka przypadłość, którą omówimy za chwilę. No dobra, podobał się wpis? Daj lajka, czy tam skomentuj go to będzie znacznie więcej. Hehe.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nie warto rezygnować z marzeń.”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:31
  • Nerwica, czyli najczęstsze powody

   Jak myślicie kto się bardziej denerwował? Obecny człowiek, którzy żyje w tym świecie ma dostatek, może nawet nie pracować, a i tak będzie miał żywność zapewnioną, dach nad głową i masę innych rzeczy. Czy też mniej będzie denerwował się Rzymianin, który żyje na skraju państwa, w każdym momencie może zaatakować go wróg znad rzeki i dobrze wie, że zabije wtedy i jego rodzinę i jego dzieci? Kto tak naprawdę będzie się czuł gorzej? Kto będzie w większych nerwach?

    

   Człowiek współczesny. Tak, na potęgę posejdona... Otóż człowiek ma coraz więcej i coraz więcej stresu nad głową. Może i poprawiła nam się diametralnie średnia długość życia, ale przecież nasze mózgi dostają tak po upie za przeproszeniem, że nie jesteśmy w stanie się nie jednokrotnie z takowego dołka podnieść. Wystarczy najczęściej, że mamy złego szefa, który ciągle wywiera na nas presję czasu, ponieważ taką zmianą wywiera na nim prezes, a na prezesie najczęściej właściciel firmy, który chce widzieć znaczne postępy okazuje się zatem, że takowa nerwica dosięga i statystycznego „robola”. Rzecz jasna robol to nie poprawnie politycznie stwierdzenie, ale nie oszukujmy się. Kto zarabia mniej, ten zarabia mniej. No taka jest ta prawda.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:31
  • Oszukiwanie samego siebie

   Oszukiwanie samego siebie następuje w wielu dziedzinach naszego życia. Czy to oszukujemy siebie i swoich znajomych, mówiąc gdy jesteśmy nałogowymi alkoholikami – ja wcale tak dużo nie piję, albo mówiąc gdy zapadliśmy w anoreksję – ja wcale nią, nim nie jestem. Tak to właśnie jest, że powoli ludzkość się stacza. Stacza się nie pod względem naszego życia, ale pod względem naszego umysłu. Coraz więcej osób popełnia samobójstwa. Tak to właśnie jest, że oszukiwanie samego siebie jak i innych. Tak to właśnie jest, że kłamstwo zawsze ma dwa końce. Dwa końce ma także oszukiwanie, ponieważ to też poniekąd kłamstwo. Zamiast coś zrobić ze swoim życiem, po prostu spadamy na same dno po raz kolejny. No i tak się właśnie składa, że nie mamy na nic czasu. Niczego nie osiągamy. Do niczego nie dążymy również. No cóż takie jest życie w tym XXI wieku. No, ale co nam czynić? No właśnie musimy szybciej zapobiegać!

    

   Po pierwsze przestać myśleć o tym

    

   Spróbuj dodać do swojego życia kilkanaście kolorów, dzięki, którym już nigdy twoje życie nie będzie takie zdołowane. To właśnie przez nadmiar złych kolorów, próbujemy oszukać siebie jak i innych naszych znajomych etc.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:30
  • Akty przemocy a nerwica?!

   Nerwica szeroko pojęta to stan w którym po prostu nasze nerwy są pod takim dużym napięciem od tak dużego czasu, że nie dajemy rady poradzić sobie, z naszymi emocjami. Wtedy nie myślimy racjonalnie. Rzecz jasna jest to całkowite przeciwieństwo opanowania. Co za tym idzie nie myślimy o tym co mówimy. Nasze życie staje się coraz to gorsze, aż do momentu w którym po prostu z tego nie wyjdziemy. No dobra, ale jak się ma nerwica do aktów przemocy w rodzinie, wśród bliskich, znajomych, czy nawet nieznajomych takich jak – sprzedawczyni w sklepie.

    

   Akt przemocy

    

   Po pierwsze akt przemocy możemy pojmować na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest pojmowanie tego jako p prostu chamskich odzywek. Rzecz jasna to prowadzi do tony nieszczęść, przez co nasze życie staje się jeszcze to gorsze. No, ale co zrobisz? Nic nie zrobisz?! No właśnie w tym sęk. Otóż w XXI wieku akty przemocy zdarzają się bardzo często. Akt przemocy może być cielesny jak i psychiczny. Akt psychiczny jednak częściej o dużo bardziej uderza w emocje drugiej osoby niż ten pierwszy. I to właśnie tego czynu najczęściej pod względem statystycznym dopuszczają się osoby, które popadły w nerwowość oraz inne choroby psychiczne związane z naszym napięciem codziennym.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sychikaczlowieka
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 marca 2015 20:30

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny